Kullanım Koşulları / Matraş

Kullanım Koşulları


DERİ ÜRÜNLERİ BAKIM TALİMATI:

Deri ürünleri genellikle dayanıklı ve uzun ömürlüdür, ancak doğru kullanılmazsa ve bakım yapılmazsa kaliteleri ve ömrü azalabilir. Aşağıdaki talimatları izleyerek deri ürünlerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz:

1. Deri ürünlerinizi doğrudan güneş ışığından, ısı kaynaklarından ve nemden uzak tutun. Bu faktörler, derinin kurumasına, çatlamasına ve renk kaybına neden olabilir.

2. Deri ürünlerinizi düzenli olarak temizleyin. Yumuşak bir bez kullanarak hafifçe silin ve tozunu alın. Daha kapsamlı bir temizlik için, nemli bir bezle hafifçe silin ve ardından deri koruyucu sprey kullanarak ürünü koruyun.

3. Deri ürünlerinizi suya maruz bırakmaktan kaçının. Eğer ürününüz ıslanırsa, hemen bir havlu kullanarak fazla nemi alın ve doğal bir şekilde kurumaya bırakın. Deriyi kurutucular gibi yapay ısı kaynaklarına maruz bırakmayın.

4. Deri ürünlerinizi düzenli olarak bakım yapın. Deri koruyucu spreyler veya kremler kullanarak ürünün kalitesini ve ömrünü koruyun. Bu ürünleri kullanmadan önce, üreticinin talimatlarını dikkatlice okuyun.

5. Deri ürünlerinizi doğru şekilde saklayın. Kuru ve serin bir yerde saklamak en iyisidir. Saklama sırasında, deri ürünlerinizi diğer eşyalardan ayrı tutun.

Ek bilgiler: nubuk, süet ve bazı derilerin karakteristik özelliklerden dolayı su çekebilir, boya verebilir. Derinin ter ile temasından kaçınınız. Sürtünme, çizilme gibi durumlar derinin rengine zarar verir. Bu gibi durumlarda sadece rötuş yapılabilir, orijinale dönüş olmaz. Deri bir cüzdanın orijinal formları bozulduğundan dolayı, pantolonun arka cebince taşınması tavsiye edilmez.

Bu talimatları takip ederek, deri ürünlerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Deri ürünlerinizin ömrünü uzatacak ve kalitelerini koruyacak doğru bakımı yapmak, onların değerini uzun yıllar boyunca korumanıza yardımcı olacaktır.